Wyjazdowe wygrane seniorek i juniorek TS Iskra - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowe wygrane seniorek i juniorek TS Iskra

Ostatni kwietniowy weekend był udany dla piłkarek TS Iskra. Swoje wyjazdowe mecze wygrały zarówno seniorki, jak i juniorki klubu z Krzyża.

Piłka do piłki nożnej

W piętnastej kolejce trzeciej ligi, ekipa TS Iskra zagrały na wyjeździe z Sanovią Lesko, z którą w pierwszej rundzie przegrały u siebie 1-3 (0-1). Tarnowianki objęły prowadzenie w 38 min po uderzeniu Gabrieli Kusion. W 54 min prowadzenie przyjezdnych podwyższyła kapitan tarnowskiego zespołu Karolina Piwowarczyk. Niespełna dwadzieścia minut później (73 min) kontaktową bramkę dla Resovii zdobyła Anna Langenfeld. Odpowiedź naszej drużyny była jednak bardzo szybka i w 78 min wygraną TS Iskra przypieczętowała Magdalena Ryczek. Po czterech kolejkach rundy wiosennej, zespół z Krzyża nadal klasyfikowany jest na trzeciej pozycji.

Występujące w Centralnej Lidze Juniorek U-16 młode piłkarki TS Iskra, w dwunastej kolejce zmierzyły się w Rzeszowie z Resovią. Mimo że do przerwy o jedną bramkę lepsze były gospodynie, po zmianie stron podopieczne trenera Michała Jarząba z nawiązką odrobiły tę stratę, zwyciężając 2-1 (0-1). Jedyna do przerwy bramka padła w 20 min po strzale Kai Mołczan. Trzy minuty po przerwie do remisu doprowadziła Aleksandra Dziurda, a zwycięską bramkę dla TS Iskra zdobyła w 54 min Blanka Zając. Wygrana w Rzeszowie dała tarnowiankom awans na trzecie miejsce w tabeli.